Жените од Данска се мајсторки за совршен стил

0
634

Најдобрата инспирација која ќе ја носиме оваа есен, пред да започне ни доаѓа директно од улиците на Копенхаген.

Модерните жени од Данска имаат совршено познавање на модата и модните парчиња.

Скандинавките преферираат минимализам и пред се практична мода. Меѓутоа данските жени ги пратат трендовите.

Изборот падна на звонарки панталоните, најчесто во бела боја. Што се однесува на здолништата, популарна ќе биде сеуште миди, средна должина. Изберете лелеави модели за лежерен ефект.

Дезенот е во туфни, цветови, животински принт. Не се забранети еднобојни, тие се добредојдени.

И со фустаните останува должината од летниот период, подолги фустани со збогатено издание од карирано сако.

Не се плашете да измешате карирана шара со друг дезен, таа комбинација во моментов е популарна.