Утрински навики со Panthenol Extra

0
582

УТРИНСКИ НАВИКИ СО Panthenol Extra.

ВРВНА КОЗМЕТИКА ЗА НЕГА НА КОЖАТА

Кремите на Пантенол Екстра за нега на кожата и лицето се базирани на пантенол или попознато како ПроВитамин Б5.

Пантенол е познат по тоа што е одличен хидрантен агенс кој успешно ги навлажнува подлабоките слоеви на кожата и спречува губење на влажностав од повисоките слоеви, додека ги смирува иритациите на кожата и ја поддржува регенерацијата на кожата. На оваа скапоцена основа, секоја формула се развива внимателно за насочено дејство преку уникатно користење на широк спектар на потентни состојки

Одбележувајќи повеќе од две декади присуство на грчкиот пазар, Пантенол Екстра има за цел да продолжи со континуиран развој на ефикасни формули, иновативна употреба на нови состојки за нега на кожата, како и поддршка и промоција на здрава, убава, и уште подобра кожа.

*Клучни состојки за вистински резултати

*извонредно чувство и текстура

*Дерматолошки тестирани и без парабени

Претставуваме – FACE CLEANSING GEL – 150ml
* Panthenol
* Allantoin
* Chamomile

Нежна формула за секојдневна употреба

Транспарентен гел кој пени и нежно го чисти вашето лице од нечистотии и шминка. Не користи боја и сапуница. Не ја иритира или дехидрира, но ја остава кожата мека и еластична, без да се лиши од нејзините природни заштитни масла. Погодно е за дневна употреба и за сите типови кожа.

Купете го онлајн на следниот линк https://fridayshop.mk/…/panthenol-face-cleansing-gel-150-ml/