Превкусен сос за месо.

0
121

Направете вкусен сос за месо.

СОСТОЈКИ:

  • 6 лажици мајонез
  • 6 лажици павлака
  • 2 чешни лук
  • 2-3 кисели краставички
  • магдонос, сол и бибер

ПОДГОТОВКА:

  1. Се става мајонез со павлака во сад, се меша и се ставаат сечени кисели краставички, магдонос и сечен лук.
  2. Се меша.
  3. Се ставаат зачини и се лади.
  4. Супер е за месо.