Претседателката на Хрватска, доби силна конкуренција!

0
585

Атрактивната пејачка Антонија Шола неодамна член на партијата Снага и влезе во политиката.

Шола, освен со музика се занимава и со глума, во својата кариера напишала многу песни за познати пејачи, меѓу кои Здравко Чолиќ, Оливер Драгојевиќ, Нина Бадриќ и групата „Црвена јабука”. Македонската публика, пак, најмногу ја памети по дуетот со Тоше Проески за песната „Волим осмех твој”.

Медиумите во Хрватска и во регионот веднаш ја опишаа како „најсекси политичарка на сите времиња во Хрватска”, за делата ќе почекаме да видиме…