Најбараните термини за 2018та година

0
551

Годината полека ја испраќаме, со тоа и резимеата започнаа. Што се однесува на google, тие ја објавија листата на најбараните термини во светот на модата. Еве кој се се најде на листата:

1.80-ти години
2.Гранџ
3.Модата од 90-те
4.Раните 2000-ти
5.Меган Маркл
6.Машка мода
7.Харајуку мода
8.Хипстер мода
9.Кејт Мидлтон

Двете војвотки од британското кралско семејство и носталгичното навраќање на модата од 80-тите, 90-тите, гранџ-ерата и почетокот на 21-от век, се најпребаруваните модни термини на Google за изминатава година.

Војвотките од Сасекс и Кембриџ, привлеклуваа внимание со своите модни стајлинзи и на Google се пребаруваа модните парчиња што ги носеа годинава на разни настани.