Идеална нега за вашите стопала

0
756

Негата на стапалата е неизоставен дел од убавината и здравјето. Затворените обувки се тврди и не им дозволуваат на стапалата да дишат. Со самото тоа може да дојде до здебелување на кожата на стапалата. Како што е тоа случај со кожата на нашето лице, исто така и кожата на нашите стапала старее, станува посува, испукана и потврда и може да изгледа многу непријатно.

Се што треба да набавите е Panthenol Extra крема за нега на вашите стапала.

Пробајте ја оваа одлична крема за нега на вашите уморни, испукани или суви делови од вашите стопала и ќе приметите резултати веднаш. Специјалната формула направена од A.H.A., салицилна киселина, 10% уреа, пантенол и шеа путер. Комбинацијата на овие состојки помага во обновувањето на сувата и испукана кожа, обезбедува влага и ја зголемува еластичноста, притоа успешно отстранувајќи ги мртвите клетки.

Како да се користи?!

На чиста кожа нанесете доволно количество на грубите места, оштетените делови и калуси. Масирајте додека не се апсорбира целосно.

Фаза на третман: 2-3 пати на ден во период од 3-4 дена.

Дерматолошки тестирани, без парабени.

Купете ја веднаш по супер цена и уверете се во нејзината моќ 👇👇👇

Panthenol Feet Cream 50ml