Девојките конечно открија кои им се омилените места за тетоважа кај мажите

0
637

Ако некогаш се чувствувате несигурно околу изборот на тетоважа, да знаете дека не сте единствени. Изборот на тетоважа во која ќе изгледате најдобро, може да биде тежок, но нешто феноменално се случи неодамна, каде што девојките ни открија кои им се најомилените машки места за тетоважа. Погледнете и научете нешто 🙂

Рамото

Едно од најатрактивните места за тетоважа според мислењето на голем број девојки се рамениците. Ако носите маица без ракави, тогаш ќе го покажете вистинскиот изглед на вашата прекрасна тетоважа, додека ако носите маица со кратки ракави, вие ќе покажете дел од вашата тетоважа, кое ќе го привлече нејзиното внимание.

Грбот 

Жените обожаваат мажи со тетоважа на грбот. Како и тетоважата на градите, ова не претставува секогаш случај кај мажите, правејќи ги работите уште поинтересни.

Тетоважа на страна

Овие тетоважи изгледаат секси кај жените, но и кај мажите. Тие не се толку чести, па затоа се доста интересни и мистериозни.

Бицепс или трицепс

Момчињата со тетоважи на целата рака се неверојатно секси, но само еден детал на бицепсот или трицепсот е исто многу привлечен.

Граден кош

Иако девојките не можат да ги видат овие тетоважи, освен ако не сте на плажа или пак во спалната соба, тие се доста привлечни кај женската популација.