Даниел Крег во жешко издание за GQ

0
390

Згодниот британски актер ја играше улогата на најпознатиот таен агент по петти пат во филмот No Time To Die, чија премиера се одложи поради глобалната епидемија на коронавирус до ноември годинава.

 После „Спектарот“ (од 2015 година), се заколнав дека повеќе нема да правам филмови за Бонд … се прашував дали вреди повторно да се помине низ сето тоа … Искрено, ниту физички не се чувствував добро, – рече Крејг.

И, иако ја игра главната улога во франшизата, претходно не го добил сценариото, па му било исклучително тешко да се подготви за еден од најтешките проекти.

“Бев вознемирен и загрижен за сè. Тоа е голем притисок …Молчев сите овие години, но денес ми е жал што не зборував за сè кога требаше”, рече искрено Даниел, според Дејли Меил.

Во интервју за GQ, тој се осврнал и на неговиот приватен живот – актерот од 2011 е во брак со неговата колешка Рејчел Вајс , со која има едногодишна ќерка, а во искрениот разговор, тој откри и дека не ја исклучува можноста да има второ дете.

„Има многу убави работи во животот“, заклучи Даниел Крејг.