НЕ ПРОПУШТАЈТЕ

Со некој подароци менувате нечиј живот!

Синџирот на продавници за мебел и опрема за домаќинства „John Lewis $ Partners“ со новата емотивна рекламна порака: подароци се и повеќе од подарок...

LIFESTYLE

“Awakening Consciousness ” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ сега достапна...

Англиската верзија на една од најпопуларните и најпродаваните книги кај нас за минатата година „Будење на свеста“ од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ, отсега...

Конечно, започнуваме преговори со ЕУ

Еврoпската Унија денеска донесе одлука за почеток на преговорите со Македонија. Веста на „Твитер“ ја соопшти еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји. „Задоволен сум што земјите членки...

МОДА

ЗДРАВЈЕ

Да го победиме КОРОНАВИРУСОТ! Советува како, Д-р Жан Митрев.

Кардиоваскуларниот хирург, д-р Жан Митрев, во видео обраќање до граѓаните објаснува за настанувањето на коронавирусот но и советува како да се справиме. https://www.youtube.com/watch?time_continue=363&v=mCszqSmC9io&feature=emb_title

СЕМЕЈСТВО

Како да подготвиме домашна чорба од риба?

Домашна чорба од риба во периодот на пости и вируси, од вештите раце на Теа Готви. За подготовка на овој рецепт за 4-5 лица се...

Направете си кафе по мерак и дома

Во време на зголемена свесност кај луѓето и почитување на мерките за спречување од коронавирусот, од денеска целосно се затворени на неопределно време кафичите. Но,...

Алкохол и лекови, зошто не?

Ова е сезона на многу прослави. Кои се триковите за да не се опијаните брзо кога пиете алкохол? Јадете пред да пиете, движете се...

Што треба да содржи вашето мени во текот на ладната сезона?

Според старата индиска дисциплина Ајурведa во ладните денови добро е да консумирате храна која го загрева телото. Погледнете што треба да се најде во...

Детска авантура низ Скопје – Здраво Скопје

Денес, по повод 56 години од скопскиот земјотрес, се одржа првата скопска авантура „Здраво Скопје“ посветена на нашиот Град, а инспирирана од интерактивниот водич...

ИНТЕРВЈУА

Лицата со дијабетес, посебно тип 1 и оние со развиени компликации...

Македонската јавност за прв пат во историјата од самостојноста ја живее вонредната состојба и денови на полициски час. Како примерни граѓани треба да се...

Ексклузивно со младата инфлуенсерка “Готвиме со Теа“!

Нејзините вешти раце ќе ве воодушеват, таа е млада постојано насмеана и подготвена за нов кулинарски предизвик. Запознајте ја инфлуенсерката со највкусни рецепти, “Готвиме...

КУЛТУРА

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,294фановиLike
0следбенициследете

НАЈПОПУЛАРНО