НЕ ПРОПУШТАЈТЕ

Кои реклами го одбележаа Super Bowl?

Super Bowl го одбележa својот 53-ти роденден со натпреварот помеѓу фаворитот New England Patriots и подмладокот Los Angeles Rams. Многумина го чекаа овој ден,...

LIFESTYLE

WOMEN IN TECH Македонија најавува 24 часовна онлајн конференција со над...

Women in Tech® глобалното движење најавува 24-часовна виртуелна конференција за сите заинтересирани во технологија овој Четврток, 28 мај 2020 година со почеток од 13 часот. Темата „Заземи простор“, има...

И оваа година Семос Едукација доделува СТИПЕНДИИ за најбараните IT професии

Семос Едукација веќе 10 години по ред доделува стипендии за најпопуларните IT професии во светот. Како и секогаш Семос Едукација овие стипендии делумно ги...

МОДА

ЗДРАВЈЕ

Да го победиме КОРОНАВИРУСОТ! Советува како, Д-р Жан Митрев.

Кардиоваскуларниот хирург, д-р Жан Митрев, во видео обраќање до граѓаните објаснува за настанувањето на коронавирусот но и советува како да се справиме. https://www.youtube.com/watch?time_continue=363&v=mCszqSmC9io&feature=emb_title

СЕМЕЈСТВО

Нови мерки за движење во наредниот период

Дополнителни ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и викендите, со важност од среда, 8.4.2020, од...

Што е важно да се знае за маските за заштита и нивни типови ?!

Постојат повеќе типови на маски за заштита кои имаат различна ефикасност при нивното користење. Маска за заштита – N95 Овие маски имаат најголема заштита при нивното...

Индустриски заштитни маски од НЕТАМ кои го штитат здравјето на секој од вас

Индустриските заштитни маски или маските за заштита станаа нужна потреба на секој граѓанин, со цел за заштита од повеќе фактори кои се причинители за...

Како да подготвиме домашна чорба од риба?

Домашна чорба од риба во периодот на пости и вируси, од вештите раце на Теа Готви. За подготовка на овој рецепт за 4-5 лица се...

Направете си кафе по мерак и дома

Во време на зголемена свесност кај луѓето и почитување на мерките за спречување од коронавирусот, од денеска целосно се затворени на неопределно време кафичите. Но,...

ИНТЕРВЈУА

Жељко прв пат ме виде од зад грб, вели тогаш се...

Јована Јоксимовиќ е една од најшармантните но и најспремни водителки на балканот. Во својата 39-та освен како сопруга на естрадната ѕвезда Жељко Јоксимовиќ, таа...

Лицата со дијабетес, посебно тип 1 и оние со развиени компликации...

Македонската јавност за прв пат во историјата од самостојноста ја живее вонредната состојба и денови на полициски час. Како примерни граѓани треба да се...

КУЛТУРА

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,410фановиLike
0следбенициследете

НАЈПОПУЛАРНО